One Direction
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

One Direction

One Direction

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Android den Yeni Adım

YazarMesaj
NapUp

NapUp

İsim : Alper

Android den Yeni Adım Empty
MesajKonu: Android den Yeni Adım   Android den Yeni Adım Icon_minitimeCuma Şub. 08, 2013 4:36 am

Wii oyunları Dolphin ile Android'e gelecek

Android'li bir cebiniz varsa, çok yakında son zamanların en büyük sürprizi ile karşılaşabilirsiniz!

Nintendo Wii veya GameCube oyunlarını PC'mizde çalıştırabilmek için kısa bir süre önce güçlü bir PC'ye ihtiyaç duyuyorduk. Ancak şu sıralarda bir geliştirici, Nintendo Wii oyunlarını, Android platformuna getirmek için çalışıyor.

Dolphin adındaki yeni emülatör, geliştirilme aşamasında olduğundan şu an sadece kaynak kodu olarak sunuluyor. Ancak videomuzda yakından görebileceğiniz emülatör, geliştiriciye göre Android cihazınızda güçlü bir GPU'ya ihtiyaç duyacak. Şu anki ceplerin çoğunun GPU gücü, emülatörü çalıştırmaya yetmiyor, ancak yeni nesil Android ceplerde bu sorunun ortadan kalkacağı söyleniyor.

Videoda Samsung Chromebook'un Exynos 5250 işlemcisinin bile Wii oyunlarını çalıştırmada çok yavaş kaldığı gözleniyor. Yine de böyle bir çalışmanın var olduğunu bilmek, heyecan verici.

Şu anki Android'inizde çalışacak emülatörler arıyorsanız Google Play'de bulabileceğiniz PPSSPP ve RetroArch'a göz atabilirsiniz.

Alıntı:veteknoloji.com

Android den Yeni Adım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yeni üye.
»  Yeni Dövmesi
» Yeni İphone
» Yeni Assassin's Creed Kesinleşti
» Sorun Yeni,Kilitli